Näe ja koe Nautical Partnersin veneuutuuksia huhtikuussa Ranskassa– Katamaraaneja ja uusia malleja
Ranskassa järjestetään huhtikuussa useita tilaisuuksia, joissa on hyvä mahdollisuus päästä tutustumaan ja koeajamaan Nautical Partnersin edustamia Jeanneau-, Prestige-, Four Winns-, Zodiac- ja Excess-venemalleja.
Nautical Partners toimii Suomessa muun muassa Jeanneau-, Prestige-, Four Winns-, ja Zodiac-moottoriveneiden sekä Excess-purjeveneiden maahantuojana ja myyjänä. Kaikkien mainittujen merkkien viimeisimpiä malleja on mahdollisuus nähdä ja koeajaa huhtikuussa Ranskassa eri tapahtumissa.
La Grande Mottessa järjestetään vuosittain Euroopan merkittävin katamaraaniveneiden näyttely. Tänä vuonna näyttely on avoinna 3.–7. huhtikuuta. Nautical Partners on messuilla vahvasti mukana ja näyttelyssä voi tutustua katamaraanirunkoisiin Prestige M48 ja M8 sekä Four Winns TH 36 -moottoriveneisiin sekä Excess 11 ja 14 -purjeveneisiin.

Jeanneau järjestää puolestaan asiakkaille yksityiset koeajopäivät Cannesissa 5.–8. huhtikuuta. Koeajattavana on muun muassa täysin uusi Merry Fisher 895 Série2. Lisäksi koeajettavissa ovat Cap Camarat 9.0 WA Série2 ja Merry Fisher 1295 Fly sekä DB/37:n perä- ja DB/43:n sisäperämoottoriversiot.
Suosituimpiin kovapohjaisten kumiveneiden eli rib-veneiden valmistajiin kuuluva Zodiac esittelee mallivuodelle 2025 uuden X10CC-lippulaivan. Nautical Partnersin asiakkaille se on mahdollista koeajaa jo nyt huhtikuun alussa Bordeaux'ssa.

Varaa aika henkilökohtaiseen esittelyyn tai koeajoon 29.3.2024 mennessä.
Katso myös nämä
Zodiac Pro 5.5 (2017–)Pala ribbiä
Zodiacin uudessa Pro 5.5:ssa on tiukka runko ja pulleat ponttonit.
Boot 2018: Jeanneau Merry Fisher 1095 & Parker Monaco 110Perheveneet perämoottorein
Isot perämoottorit kelpaavat yhä suurempiin matkaveneisiin, kuten 11-metrisiin Jeanneau Merry...
Four Winns Vista 255 OB (2018–)Jenkkien jäljillä, osa 4
Jenkkivenebuumin aikoihin 80-luvun lopulla Suomessa oli myynnissä useita kymmeniä yhdysvaltalaisia...
Jeanneau Merry Fisher 1095 (2018–)Matkamalli isoilla perämoottoreilla
Jeanneau rikkoo rajoja venyttäessään mallistonsa laajuutta äärimmilleen. Merry Fisher...
Uusimmat
Boot 2026: Sancak SVT-12 Phantom-X– Turkkilainen tehopläjäys
Turkkilainen Sancak tavoittelee uudella Phantom-X:llä monen muun tavoin Axoparin päänahkaa...
Turunmaan saaristo sai uuden merikarttasarjan– Tarkemmat väylät ja syvyydet
Turun saariston merikarttasarja on päivitetty. Kartat pohjautuvat nyt N2000-korkeusjärjestelmään...
Boot 2026: Sterk 26– Saksalaisväriä suosikkiluokkaan
Saksalainen Sterk on venevalmistajana vielä tuore tekijä, joka avasi pelin ainakin...
Saxdor Yachts myyty 150 miljoonalla eurolla– Ostajana yhdysvaltalainen pörssiyhtiö Malibu Boats
Alkuvuoden aikana liikkuneet huhut Suomen suurimmaksi venevalmistajaksi nousseen Saxdor Yachtsin...