Koronapandemian aikana Pohjoismaissa myytiin ennätysmäärä asuntoautoja, mönkijöitä, moottoripyöriä, vesiskoottereita ja veneitä, joten nyt talvisäilytyskysyntä on kasvanut räjähdysmäisesti.

- Ruotsissa sadat maatilat ja yksityishenkilöt ovat jo antaneet Storage365:n kautta vuokralle tyhjillään olleita latojaan, hallejaan, autotallejaan ja peltopalstojaan, ja saavat niistä oikein mukavaa säännöllistä tuottoa, yhtiön Suomen toimintoja käynnistävä Suvi Roine kertoo.

Tyhjillään olevat tilat hyötykäyttöön

Nyt on myös Suomessa mahdollisuus lisätä tulojaan saamalla tyhjillään olevat tilat hyötykäyttöön.

- Sinun ei siis tarvitse hallita suuria kiinteistökokonaisuuksia, vaan Storage365.fi on kiinnostunut myös maatalousyrittäjien, pienyritysten ja yksityistenkin tyhjistä tiloista ja maa-aloista, Roine kertoo.

- Erityisesti rannikko- ja saaristoalueilla veneiden talvisäilytykseen käytettävistä maista on ihan kauhea pula, Roine sanoo. Me muuten myös autamme tarvittaessa maa-alan muokkaamisessa sopivaksi, Roine jatkaa.

www.storage365.fi