Zhik Junior (2020–)– Uusia kilpapurjehdusasuja junioreille
Australialainen, kilpapurjehdusasuistaan kuulu Zhik on lanseerannut sekä lämpimiin että kylmiin olosuhteisiin sopivat juniorikilpapurjehtijan märkäpukumallistot.
Zhik Junior -märkäpuvut on leikattu istumaan paremmin nuorten solakammassa varressa. Suunnittelussa on käytetty 3D-mallinnoksia, että on saatu paras balanssi istuvuuden ja mukavuuden välille.
Kummassakin mallistossa asusteiden sisäpuoli on vuorattu nopeasti kuivuvalla fleecellä. Saumauksessa on kiinnitetty huomiota riittävään joustoon, niin ettei liikkuvuus kärsi ja ompele on pyritty tekemään niin, etteivät ne kutita.
Junior Neoprene Steamer on 2–3 millimetristä neopreenia ja tarkoitettu kylmempiin olosuhteisiin. Junior Neoprene Skiff -mallisto on 1–2 millistä neopreenia ja tarkoitettu lämpimämpiin olosuhteisiin.
Steamer malli on pitkähihainen haalari, jossa on vetoketju takana. Sen suositushinta on 179,95 euroa. Skiff-mallistosta löytyy hihaton haalari, pitkähihainen yläosa sekä housut. Näiden suositushinnat ovat vastaavasti 99,95, 69,95 ja 79,95 euroa veroineen. Asuja saa juniorikoissa 8–14 valtuutetuilta jälleenmyyjiltä.
Katso myös nämä
B&G WS700 (2019–)Tarkempaa tuulitietoa purjehtijoille
B&G tuo markkinoille uuden, varsinkin kilpapurjeveneille suunnitellun pystymallisen ja...
Beneteau First 14, 18, 24 ja 27 (2019–)Vauhdilla vesille
Beneteau puhaltaa tuulta pikkupursien markkinoille neljälle uudella Firstillä. Onko tässä uusia...
Suomen Purjehdusliiga 2020– Purjehdusliiga tulee taas
Purjehduksen kisakausi huipentuu huomenna alkavaan Purjehdusliigaan, jonka kolmen osakilpailun...
Korona peruuttaa myös sisävesien suurimman purjehdustapahtuman– Päijännepurjehdus jää väliin
Päijännepurjehdus on päätetty peruuttaa tänä kesänä. Lahden purjehdusseuran ja Jyväskylän...
Uusimmat
Venevalmistukseen sopivat biohartsit haastavat fossiilimateriaalit suorituskyvyssä ja kierrätettävyydessä– Biomassaa runsaasti saatavilla metsäteollisuudesta
Oulun yliopiston tutkijat ovat kehittäneet uusia biomassapohjaisia hartsimateriaaleja, joilla...
Sunseekerille uusi omistaja ja uutta johtoa– Taustalla vahva selkänoja kasvusuunnitelman toteuttamiseen
Kiinalaisen Dalian Wanda -konsernin luovuttua brittiläisestä Sunseekerista on arvostetun...
Kesän talkooleireille haku käynnissä Saaristomerelle– Arvokkaat perinnemaisemat tarvitsevat lihasvoimaa ja liikettä
Ensi kesänä Saaristomeren kansallispuistossa on tarjolla perinteikkäitä luonnonhoidon...
Boot 2026: Zodiac X9 CC– Ranskalainen crossover
Ranskalainen Zodiac oli aikoinaan ehkäpä jopa maailman suurin rib-veneiden valmistaja, mutta ne...