Supermaxi tippui rahtilaivan kyydistäBaltic 130 My Song uppoamisvaarassa
Vuonna 2016 Pietarsaaressa rakennettu Baltic 130 My Song on tippunut laivasta Välimerellä Baleaarien edustalla kuljetuksen aikana. Onnettomuus tapahtui lauantaiyönä.
Venettä oltiin tuomassa rahtilaivalla Karibialta Ibizalle Loro Piano Superyacht Regattaan, kun onnettomuus tapahtui. Kyydistä putoamisen seurauksena My Song on uppoamisvaarassa, mutta toistaiseksi tapahtumien kulusta ei tiedetä enempää. Kuvia kyydistä tippuneesta ja uppoamisvaarassa olevasta veneestä löytyy esimerkiksi superyachttimes.com ja pressmare.it -nettisivuilta.

My Song on Reighel/Pughin piirtämä 40 metriä pitkä ja 105 tonnin painoinen kaunotar, joka sai vastikään Italiassa vuoden vene -palkinnon. Lukuisia superjahtiregattoja voittaneen veneen omistaa omaisuutensa muotialalla tehnyt Pier Luigi Loro Piana, 67.