Jeanneaun Merry Fisher 1095 on reilu kymmenmetrinen asuttava matkavene, joka on varustettua kahdella isolla perämoottorilla. Totalveneen testin voi lukea tästä.
Mallivuodelle 2020 vakioversio saa rinnalleen yläohjaamolla varustetun Flybridge-version, joka lanseerataan syyskuussa Cannesin venemessuilla.
Yläohjaamo istuu kokonaisuuteen ainakin tietokonekuvissa luontevasti. Katolle kavutaan avotilasta tikapuita pitkin. Ulko-ohjaamon lisäksi yläkannella on aurinkotasoa ja piknikpöytä, jonka ympärille mahtuu neljä.
Tekniikka ja muut tilat ovat ennallaan. Sisätiloihin kuuluu pentterin, kansisalongin ja toiletin lisäksi kaksi tai kolme parivuodetta. Moottoreiksi sopii maksimissaan kaksi 300-hevosvoimaista perämoottoria.