Brabus tunnetaan alun perin Mercedes-Benzien tuunaajana ja virittäjänä, mutta nykyisin sen oman malliston merkkikirjoon on kelpuutettu myös Porsche ja Range Rover. Autojen lisäksi Brabuksella on sormensa pelissä monella muullakin saralla, mutta yhteistä kaikille on jo valmiiksi hohdokkaiden luksustuotteiden muuttaminen vieläkin ylellisemmiksi ja suorituskykyisemmiksi.
Veneiden saralla Brabus on loihtinut omia versioitaan Axoparin eri malleista, mutta ensi vuonna niiden rinnalle saadaan jotain suurempaa, kun Monacon venemessuilla julkistettu yhteistyö puolalaisen luksuskatamaraanimerkki Sunreefin kanssa konkretisoituu.
Ensimmäisenä Sunreef X Brabus -mallina markkinoille saadaan Brabus-versio Sunreef 55 Ultima -moottorikatista, jota lupaillaan vesille ensi kesänä. Tekniikasta ei ole vielä julkistettu mitään tarkempaa, mutta eiköhän tehoja ole luvassa Brabuksen tapaan enemmän kuin normiversiossa, jonka saa sekä perinteisenä polttomoottori- että hybridiversiona.